EDYCJA I

I KONFERENCJA   3.03.2023

CENTRUM STUDIÓW I EDUKACJI NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO & WYDZIAŁ NAUK O BEZPIECZEŃSTWIE AKADEMIA WOJSK LĄDOWYCH WE WROCŁAWIU W KOOPERACJI Z Zakładem Socjologii Bezpieczeństwa i Edukacji Instytutu Socjologii UWr oraz Wydziałem Nauk Społecznych UWr

ZAPRASZAJĄ NA I KONFERENCJĘ O CHARAKTERZE INFORMACYJNO – SZKOLENIOWO – WARSZTATOWYM DLA KADRY ZARZĄDCZEJ I NAUKOWO-DYDAKTYCZNEJ I ADMINIASTRACJI UWr i AWL

Z CYKLU: PIERWSZA POMOC WYZWANIEM DLA BEZPIECZEŃSTWA: BLS (Basic Life Support)

TERMIN: 3.03.2023

MIEJSCE: WYDZIAŁ NAUK SPOŁECZNYCH UWR, AULA A, BUD. INSTYTUTU POLITOLOGII UWR, KOSZAROWA 3, WROCŁAW

PROGRAM:
9.00 – Powitanie władz rektorskich i dziekańskich UWr/AWL, powitanie uczestników oraz przedstawienie programu – Prof. UWr dr hab. Barbara Wiśniewska-Paź UWr, Dr Beata Zysiak-Christ AWL

9.15 – 10.45 – PANEL WYKŁADOWY:
1. Podstawy prawne udzielania pierwszej pomocy dobrowolność czy obowiązek?
2. Łańcuch przeżycia oraz świadek zdarzenia/wypadku jako najważniejsze jego ogniwo
– Bezpieczeństwo własne oraz miejsca zdarzenia. Środki ochrony osobistej.
– Ogólna ocena poszkodowanego
– Wezwanie pomocy, numer alarmowy, informacje udzielane dyspozytorowi.
– Apteczka pierwszej pomocy oraz AED
3. Nagłe stany zagrożenia dla zdrowia i życia poszkodowanego

11.30 – 15.00 – PANEL SZKOLENIOWY:
1. Metody udrażniania dróg oddechowych.
2. Postępowanie z osobą nieprzytomną oddychającą oraz zastosowanie pozycji bezpiecznej i przeciwdziałanie wychłodzeniu.
3. Postępowanie z osobą (dorosły, dziecko) nieprzytomną, bez zachowanego oddechu. Prowadzenie RKO.
4. Obsługa automatycznego elektrycznego defibrylatora AED.

Planowana liczba uczestników w obu częściach projektu 60 osób. W wykładach biorą udział wszyscy (może być większa liczba osób). Panele szkoleniowe – 6 grup 10 -osobowych (max 60 osób)

Po szkoleniu zostanie przeprowadzone sprawdzenie umiejętności i skuteczności prowadzenia pośredniego masażu serca.

plakat

II KONFERENCJA 2.06.2023

CENTRUM STUDIÓW I EDUKACJI NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO & WYDZIAŁ NAUK O BEZPIECZEŃSTWIE AKADEMIA WOJSK LĄDOWYCH WE WROCŁAWIU W KOOPERACJI Z Zakładem Socjologii Bezpieczeństwa i Edukacji Instytutu Socjologii UWr oraz Wydziałem Nauk Społecznych UWr

ZAPRASZAJĄ na II KONFERENCJĘ O CHARAKTERZE INFORMACYJNO-SZKOLENIOWYM DLA KADRY ZARZĄDCZEJ I NAUKOWO-DYDAKTYCZNEJ I ADMINIASTRACJI UWr i AWL

Z CYKLU: PIERWSZA POMOC WYZWANIEM DLA BEZPIECZEŃSTWA: URAZY – RODZAJE, SPECYFIKA, ZASADY POSTĘPOWANIA

TERMIN: 2.06.2023
MIEJSCE: AKADEMIA WOJSK LĄDOWYCH

PROGRAM:
9.00 – Powitanie władz rektorskich i dziekańskich AWL/UWr, Powitanie uczestników oraz przedstawienie programu – Prof. UWr dr hab. Barbara Wiśniewska-Paź UWr, Dr Beata Zysiak-Christ AWL

9.15 – 10.45 – PANELE WYKŁADOWE:
1. Obrażenia około urazowe i zasady postępowania
2. Rany i krwotoki. Zasady zaopatrywania ran i tamowania masywnych krwotoków

11.30 – 15.00 – PANELE SZKOLENIOWE
1. Zasady zaopatrywania ran i urazów
2. Zasady tamowania masywnych krwotoków

W wykładach biorą udział wszyscy może być większa liczba osób. Panele szkoleniowe – 6 grup 10 -osobowych (max 60 osób)

Po odbyciu szkoleń w ramach obu konferencji i przejściu pozytywnie testu (pisemnie) uczestnicy otrzymują CERTYFIKAT UKOŃCZENIA KURSU PIERWSZEJ POMOCY (KPP).

W przypadku dużego zainteresowania naszym projektem planujemy realizację drugiej edycji w nowym roku akademickim z możliwością uzyskania dla osób chętnych Międzynarodowego Certyfikatu Ratownika Pierwszej Pomocy po przejściu osobnego testu w związku z posiadaną akredytacją Wydziału Nauk o Bezpieczeństwie AWL uzyskaną od International First Aid Certification Center IFACC uprawnioną do prowadzenia szkoleń tym zakresie.

International First Aid Certification Centre (IFACC). IFACC jest instytucją badawczą, która promuje programy edukacyjne oparte na międzynarodowych wytycznych zajmujących się ratownictwem oraz pierwszą pomocą.

plakat

EDYCJA II

I KONFERENCJA 21.11. 2023

I KONFERENCJA O CHARAKTERZE SZKOLENIOWO – WARSZTATOWYM – 21.11.2023 – W RAMACH PROJEKTU: PIERWSZA POMOC WYZWANIEM DLA BEZPIECZEŃSTWA – BLS (Basic Life Support)

Organizatorzy: Wydział Nauk o Bezpieczeństwie AWL & Centrum Studiów i Edukacji na rzecz Bezpieczeństwa UWr w kooperacji z Zakład Socjologii Bezpieczeństwa i Edukacji IS UWr

ADRESACI: Kadra zarządcza, naukowo-dydaktyczna, administracja UWr i AWL oraz nauczyciele szkół sportowych i średnich z klasami mundurowymi, ratowniczymi i medycznymi

MIEJSCE: AULA A, BUD. INSTYTUTU POLITOLOGII UWR, KOSZAROWA 3, Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego

Udział w konferencji wymaga REJESTRACJI do 16.11.2023 (Zapisy kadry i administracji UWr):
https://forms.gle/8vgZSnCEfo7U7Tph6


– Zapisy kadry i administracji AWL oraz przedstawicieli szkół podstawowych i średnich na adres: sekretariat.wnob@awl.edu.pl lub tel 261 658 538, 261 658 374

Koncepcja projektu, który ma charakter cykliczny. Zapraszamy na drugą edycję projektu adresowaną tym razem nie tylko do kadry naukowo-dydaktycznej i administracji obu uczelni, ale w ramach realizacji III misji uczelni wyższych także do nauczycieli wrocławskich sportowych szkół podstawowych i średnich o profilach klas (mundurowych, ratownictwa, medycznych)w szczególności trenerów, nauczycieli wf. wydelegowanych przez dyrektora szkoły.

Projekt złożony jest z dwóch części konferencji o charakterze wykładowo-szkoleniowo-warsztatowym: I – BLS (Basic Life Support) 21.11.2023 na WNS UWr i II – Urazy – rodzaje, specyfika, zasady postępowania, której organizację planujemy na początku 2024 roku na terenie Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

Wiedza i konkretne umiejętności w zakresie reguł postępowania dotyczące zagadnień związanych medycyną cywilną z elementami medycyny pola walki jest w obliczu współczesnych zagrożeń obligatoryjna. Stąd zrodził się pomysł na opracowanie koncepcji i realizację tego projektu.

Obie konferencje realizowane w ramach niniejszego projektu będą złożone z dwóch paneli: wykładowego i szkoleniowo-warsztatowego. W konferencji może brać udział maksymalnie 60 osób, które na części ćwiczeniowej będą podzieleni na 6 grup szkoleniowych. Przy zapisach będzie obowiązywała kolejność zgłoszeń.

Osoby, które zdecydują się wziąć udział w obu konferencjach (obu panelach szkoleniowych) – po odbyciu szkoleń w ich ramach i przejściu pozytywnie testu (pisemnie) i zaliczeniu części praktycznej otrzymają ZAŚWIADCZENIE UKOŃCZENIA SZKOLENIA W ZAKRESIE PIERWSZEJ POMOCY (ZGODNIE Z PROGRAMEM).

PROGRAM – 21.11.2023
– PANEL WYKŁADOWY – AULA A, INSTYTUT POLITOLOGII WNS UWr, KOSZAROWA 3, WROCŁAW
– PANEL SZKOLENIOWY – SALA 2, BUD. BIBLIOTEKI WNS UWr, KOSZAROWA 3, WROCŁAW

9.00 – Powitanie władz rektorskich i dziekańskich UWr/AWL, Powitanie uczestników oraz przedstawienie programu – Prof. UWr dr hab. Barbara Wiśniewska-Paź Uniwersytet Wrocławski, dr Beata Zysiak-Christ Wydział Nauk o Bezpieczeństwie AWL

9.15 – 10.45 PANEL WYKŁADOWY
1. Podstawy prawne udzielania pierwszej pomocy dobrowolność czy obowiązek?
2. Łańcuch przeżycia oraz świadek zdarzenia/wypadku jako najważniejsze jego ogniwo
– Bezpieczeństwo własne oraz miejsca zdarzenia. Środki ochrony osobistej.
– Ogólna ocena poszkodowanego
– Wezwanie pomocy, numer alarmowy, informacje udzielane dyspozytorowi.
– Apteczka pierwszej pomocy oraz AED

3. Nagłe stany zagrożenia dla zdrowia i życia poszkodowanego

10.45 -11.00 PRZERWA

11.00 – 13.30 PANEL SZKOLENIOWY
1. Metody udrażniania dróg oddechowych.
2. Postępowanie z osobą nieprzytomną oddychającą oraz zastosowanie pozycji bezpiecznej i przeciwdziałanie wychłodzeniu.
3. Postępowanie z osobą (dorosły, dziecko) nieprzytomną, bez zachowanego oddechu. Prowadzenie RKO. Zadławienie i sytuacje szczególne.
4. Obsługa automatycznego elektrycznego defibrylatora AED.

Po szkoleniu zostanie przeprowadzone sprawdzenie umiejętności i skuteczności prowadzenia pośredniego masażu serca.

21.11.2023 PLAKAT

II KONFERENCJA 29.02.2024

II KONFERENCJA – PIERWSZA POMOC WYZWANIEM DLA BEZPIECZEŃSTWA: URAZY – RODZAJE, SPECYFIKA, ZASADY POSTĘPOWANIA – 29.02.2024 ( II edycja projektu)

w imieniu Wydział Nauk o Bezpieczeństwie AWL & Centrum Studiów i Edukacji na rzecz Bezpieczeństwa UWr w kooperacji z Zakładem Socjologii Bezpieczeństwa i Edukacji Instytut Socjologii Uniwersytet Wrocławski zapraszamy uczestników I części konferencji na jej drugą część w ramach II edycji naszego projektu pt.: PIERWSZA POMOC WYZWANIEM DLA BEZPIECZEŃSTWA: URAZY – RODZAJE, SPECYFIKA, ZASADY POSTĘPOWANIA.

Konferencja ma charakter informacyjno-szkoleniowo-warsztatowy dla kadry zarządczej, naukowo-dydaktycznej oraz administracji UWr i AWL

TERMIN: 29.02.2024r. (czwartek)

Godzina: 9:00 – 15:00

MIEJSCE: Akademia Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu, ul. Piotra Czajkowskiego 109, Budynek Dydaktyczny nr 113, sala 0.005.

PROGRAM KONFERENCJI:

9:00 – część inauguracyjna (Dziekan WNOB prof. AWL dr hab. Wojciech Horyn & prof. UWr dr hab. Barbara Wiśniewska-Paź Centrum Studiów i Edukacji na rzecz Bezpieczeństwa UWr)
9:20 – słowo wstępu – Pierwsza pomoc w obszarze rozpoznawania i zabezpieczania urazów ważnym aspektem bezpieczeństwa (dr Beata Zysiak-Christ AWL)
9:30 – Wykład – Urazy i obrażenia warunkiem bezpieczeństwa – rodzaje i sposoby postępowania, (dr Beata Zysiak-Christ AWL)
11:30 – Warsztaty praktyczne – Sposoby postępowania w najczęściej występujących urazach (dr Beata Zysiak-Christ AWL, członkowie MCWKN AWL)
14:30 – Dyskusja (prof. UWr dr hab. Barbara Wiśniewska-Paź, dr Beata Zysiak-Christ AWL)

Aby wyrazić chęć uczestnictwa w wydarzeniu należy wypełnić formularz rejestracyjny (tylko uczestnicy I części). Link wraz z zaproszeniem został wysłany do Państwa mailowo.

Ostatni dzień rejestracji to 16.02.2024r. Po tym dniu zostanie wysłany do Państwa mail z informacjami technicznymi dotyczącymi wejścia na teren Akademii Wojsk Lądowych oraz godziną zbiórki.

29.02.2024 grafika

Projekt "Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Wrocławskiego 2018-2022" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego

NEWSLETTER
Polityka cookies i prywatności

Strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celu niezbędnym do prawidłowego działania serwisu, dostosowania strony do indywidualnych preferencji użytkownika oraz statystyk. Wyłączenie zapisywania plików cookies jest możliwe w ustawieniach każdej przeglądarki internetowej, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies należy opuścić stronę.

Przechodzę do polityki prywatności
Return